Смотреть Считать
Биржевые цены
Кaлькуляторы
Копель дріт

Копель дріт

копель дріт

Копель це сплав, який у своєму складі містить близько 43 % Ni, 2-3% Fe; близько 53 % Cu і кілька інших домішок. Більш детальну інформацію можна подивитися в таблиці в кінці цієї статті.

Хімічний склад, механічні та фізичні властивості Копели дуже близькі до константану.

Але все ж є одна властивість сплаву копель, якого немає в жодного іншого мідно -нікелевого сплаву.Він володіє максимальною термоелектрорушійної силою в сплаві з міддю, залізом , хромель, в той час , коли температурний коефіцієнт електричного опору залишається дуже низьким, практично нульовим. При наявність марганцю т.е.д.с Копель зменшується і він стає більш електропозитивні.

При темп. 100 ° C термоелектрорушійної сила Копели має показник 6,95 вольт, а при темп. 600 ° C – 49,0 вольт.

Щільність сплаву 8900 кг/м3 і температура плавлення 1220-1290 ° C.

Копель вельми жаростійкий і витримує нагрівання до 600 ° C не змінюючи своїх головних характеристик.

Копель найбільш часто застосовується в такій галузі як пірометрія. Це основна причина того, що прокатом сплаву є дріт, набагато рідше коло або стрічка . Щоб отримати максимально точні дані при вимірюванні відносно невисоких температур, використовують термопари з максимальною термо -ЕРС. В якості позитивного електрода використовують хромель, залізо, мідь, а в якості негативного елементу відповідно константан, алюмель, копель. За значенням термо -ЕРС найкраще підходить термопара хромель- копель. Її застосовують при вимірюваної температурі до 8000C. Менше підходять для термопари залізо – копель і мідь – копель до7600C.