Смотреть Считать
Биржевые цены
Кaлькуляторы
Зворотні клапани

Зворотні клапани

клапан зворотній ціна

Зворотний клапан – це один з видів запірної арматури , головне призначення якого запобігти рух робочої рідини в зворотному напрямку. Зворотний рух – небезпечний процес , і саме для захисту обладнання, трубопроводів, і судин встановлюються зворотні клапани.

Принцип роботи зворотного клапана такий. Якщо в трубопроводі немає тиску та робочого середовища, то клапан знаходиться спочатку в закритому положенні. Коли робоча середу починає надходити по трубопроводу, то її тиск на мембрану клапана збільшується, і клапан відкривається.Він залишається відкритим до того часу поки в трубопроводі підтримується робочий тиск , тобто те мінімальне тиск, який потрібно для того щоб тримати клапан відкритим. Якщо робочого тиску відсутній , то клапан замикається , якщо в трубопроводі є постійний тиск, то для замикання клапана, потрібно тільки з однієї із сторін від клапана різко знизити тиск.

Зворотний клапан може бути різної конструкції. Трохи про найпоширеніші видах клапанів.

Часто зворотний клапан має конструкцію запірного клапана , і складається з двох відсіків , а перемичка між ними закривається за допомогою золотника. Тобто золотник при впливі пружини або вантажу притискається сідел арматури, і при русі середовища в правильному напрямку, він підводиться, не заважаючи ходу. Коли робоча середу зупиняє рух або змінює його напрямок, золотник під впливом пружини або ваги опускається в сідла арматури, тим самим перекриваючи рух робочого середовища.

Ще одним конструкційним видом зворотного клапана є поворотно- зворотний клапан. Його конструкція нагадує поворотний дисковий затвор, хоча диск тільки закріплено ребром до верху сідла арматури. Коли робоча середу рухається в потрібному напрямку, диск притискається до верху корпусу арматури, а коли рух зупиняється, він падає під своєю вагою в сідла арматури.

Іноді в сантехніці на трубах малого діаметра встановлюють кульові зворотні клапани. Тут запірний елемент зроблений у формі кулі, який пружина притискає до сідел. Такий вид запірних клапанів легко можна використовувати у вертикальних трубопроводах.

Варто відзначити також меж фланцеві двустворочние клапани, а також клапани пружинні зворотні.Особливість їх в конструкції і способу, так як клапани мають малу будівельну ширину, і широко використовуються в умовах вузьких просторів. Зворотні клапани по типу приєднання поділяються на: муфтові, фланцеві, меж фланцеві. Фланцеві і меж фланцеві зворотні клапани переважно застосовують в промисловості, наприклад в металургії, хімічної, водопостачанні, насосах, тепловій і атомній енергетиці.

клапан обратный фланцевый клапан обратный межфланцевый

За матеріалом корпусу клапанів, вони поділяються на: чавунні, латунні, клапани з нержавіючої сталі.

За конструктивним виконанням поділяються на: підйомні і поворотні.

У підйомному зворотному клапані тарілка, під тиском проходить робочого середовища , підніметься над сідлом, і при зворотному русі середовища, вона опускається і притискається до сідла. Для більш гарною герметичності клапана між хвостиком і кришкою встановлюють пружину, яка збільшує прилягання тарілки до сідла. Зворотні клапани такої конструкції використовують на вертикальних і на похилих трубопроводах. Із застосуванням демпфуючого пристрою здійснюється плавний прохід тарілки з униканням гідравлічних ударів.

Насправді зворотні клапани мають багато різновидів, і кожні застосовуються виключно у своїй галузі, тому підбираючи клапани для своїх потреб потрібно мати певні знання.