Нержавіючі кульові крани
Нержавіючі кульові крани відносяться до різновидів кранів, які використовують у системах трубопроводах. Замикаючий елемент має сферичну форму (куля), який містить наскрізне круглий отвір по осі, де саме крізь нього при відкритому крані і проходить робоча середу. Діаметр отвору в крані в основному такий же, як і внутрішній діаметр трубопроводу, в цьому випадку кран називають повнопрохідний.
При повному закритті крана гідравлічні втрати мізерно малі. Це дозволяє широко використовувати кульові нержавіючі крани на магістральних газопроводах, у харчовій та хімічній промисловості, а саме там, де є контакт з агресивними рідинами, газами, парою, гарячою чи морською водою, нафтопродуктами, та іншими продуктами з високим тиском і температурою. Для їх виготовлення застосовується нержавіюча сталь марок AISI 316 (10Х17Н13М2), AISI 321 (12Х18Н10Т), AISI 304 (08Х18Н10). Нержавіючі кульові крани не корозійні, і не вступають в реакцію з різною робочим середовищем.
Слід відзначити такі головні переваги кульових кранів:
- герметичність відповідає класу герметичності «А» , що є дуже високим показником;
- гідравлічні втрати дуже малі;
- відсутні застійні зони;
- простота конструкції робить їх міцними і легкими в управлінні;
- швидкий поворот;
- можливість застосовувати в в’язкою і забрудненому середовищі;
- високий температурний межа робочого середовища – від – 60 С до + 200С ;
- високий температурний межа навколишнього середовища – від – 60 С до +80 С.
Класифікація кульових нержавіючих кранів:
Залежно від проходу , крани можуть бути: повнопрохідні і звужені.
Залежно від руху пробки, кульові крани діляться на: з обертанням пробки з підйомом перед поворотом, і без підйому.
Залежно від форми проходу, кульові нержавіючі крани можуть бути: круглі, овальні, прямокутні, трапецеїдальних.
Залежно від матеріалу корпусу, кульові крани розділяють на: титанові, пластмасові, латунні, бронзові, цинково -алюмінієві, сталеві, чавунні, керамічні, графітові та ін.
Залежно від матеріалу ущільнювальної поверхні крани також бувають з пластмасовим, графітовим, металевим, гумовим сідлом або гніздом.
Залежно від конструкції корпусу кульові крани мають паралельні, перпендикулярні або похилі роз’єми, або цілісний корпус.
Залежно від приводу і управління, крани можуть бути з ручним управлінням, або механізованим. У газопроводах в кульових кранах використовують як управління робоче середовище, яка транспортується по трубопроводу.
Залежно від напрямку потоку середовища кульові крани бувають прохідні, кутові, багатоходові, триходові.
Залежно від конструкції запірних органів, крани поділяються на: крани з з кулею в опорах і з плаваючим кулею.
Залежно від способу приєднання до трубопроводу нержавіючі кульові крани поділяються на: муфтові, штуцерні, фланцеві, і приварні.
Трохи про кожен вид кранів
Муфтові кульові крани – призначені для перекриття потоку середовища, найчастіше води. Їх ще називають сферичними, так як рухливий елемент затвора має форму сфери, яка обертається навколо своєї осі, і має наскрізний отвір. За допомогою фторопластових торцевих кілець ущільнено простір між поверхнею кулі і корпусом крана. Муфтові кульові крани з нержавійки управляються за допомогою важеля, електроприводу, редуктора . Як правило, крани управляються за допомогою важеля, при номінальному діаметрі менше DN125. Якщо діаметр більше, то для управління рекомендується застосовувати привід редуктора . За допомогою електроприводу кранами управляють там, де є місце двохпозиційних регулювання, або запірний кран важкодоступний.
Нержавіючі крани дуже часто застосовуються в системах водопостачання, газо-та паро- постачання, в системах опалення.
Крани муфтові виготовлені з дуже легких, якісних і надійних матеріалів, тим самим відрізняючись довговічністю і герметичністю.
Штуцерні кульові крани – це, мабуть, найпоширеніші крани на даний момент, і їх найчастіше застосовують в нафтохімічній промисловості, в енергетиці, металургії, і т.д.
Штуцерні кульові крани з нержавіючої сталі мають зовнішню різьбу з двох сторін, а приєднуються до труби за допомогою накидних гайок і ніпелів.
Корпус і замикаючі деталі крана виготовляються з нержавіючої корозійностійкої сталі, конструкційної сталі та інших видів сталей. Головна перевага таких кранів – це можливість багаторазово встановлювати, і демонтувати їх , а також здатність працювати в температурному режимі середовища від -60 до +200 ° С.
Фланцеві кульові крани – використовують в нафтовій і газовій промисловості на магістральних трубопроводах, при транспортуванні природного газу, нафти, та інших хімічних речовин, а також у міських і комунальних господарствах.
Головні переваги фланцевих нержавіючих кульових кранів – це довгий термін служби, низька ціна, герметичність, проста конструкція, немає застійних зон, можливість установки в будь-якому робочим положенні, легке управління поворотом штока на 90 ° C, можливість застосування для дуже вузьких і забруднених середовищ, шламів і суспензій.
Приварні кульові крани – приєднуються до трубопроводу за допомогою зварювання. Їх застосовують в системах опалення та централізованого теплопостачання.
Перевага таких кранів в тому, що вони володіють повною герметичністю з’єднання, оскільки мають повністю сталевий корпус, і вимагають до себе мінімум витрат на обслуговування. Запірний куля всередині крана виготовлений з нержавіючої сталі, робочий тиск РN 25, а температура робочого середовища (вода, пар, стиснене повітря ) 0 … +150 ° С.
Наша компанія пропонує великий асортимент кульових нержавіючих кранів, які поділяються по температурі середовища, тиску, витраті робочого середовища, способом приєднання і т.д. Ми гарантуємо якість і надійність.