Смотреть Считать
Биржевые цены
Кaлькуляторы
Термопарний дріт

Термопара

термопара

Термопарний дріт – виготовляється із сплавів хромелю марки Т і ТМ, копель, константан, алюмель.

Всі властивості дроту залежать від процентного складу компонентів. Найважливіші властивості сплавів – це низька щільність, жаростійкість, дуже низький коефіцієнт температури електричного опору, висока термоелектрорухома сила, високий питомий електричний опір.

Трошки про кожний сплав окремо.

Хромель – утворюється при сплаві нікелю і хрому, має хороше поєднання термоелектричних властивостей та високої жаростійкості. Складається приблизно з 1% Со і 10% Cr, і домішок до 0,2% С  і до 0,3% Fe.

Алюмель – це сплав в якому міститься приблизно від 0,85% до 2,0% кремнію, від 1,8 до 2,5% алюмінію, від 0,6 до 1,0% кобальту, від1,8 до 2,2% марганцю, а решта – нікель. Сплав пластичний і зберігає свою міцність дуже довго. Алюмель використовують, як негативний термоелектрод термопари хромель-алюмелю, а також у вигляді компенсаційного проводу.

Константан – це сплав міді з Mn 1,5% і Ni 40%  який відноситься до сплавів з високими електричними опорами, яке погано залежить від температури. З цього сплаву виготовляють термопари, різні елементи нагрівальних і вимірювальних приладів, реостати.

Копель – це такий сплав заліза, хромелю, міді, який має схожі властивості із константаном, при чому характеризується досить великою термоелектрорухомою силою. Щодо температурного коефіцієнту електричного опору копелю, варто сказати, що він – практично нульовий, при цьому він жаростійкий і витримує температуру 600°С. з цього сплаву виготовляють термопари: темп-копель – хромель і залізо – копель.

Термопарний дріт використовується для виготовлення термопар. Це термоелектричний перетворювач температури, який складається з двох провідників з різних сплавів, з одним спаяним кінцем і вміщеним у середовище для вимірювання температури, а два інші кінці поміщаються в термостат.

Є кілька видів термопар, які вимірюють різні величини температури:

  • термопара хромель – копель (ТХК) вимірює температуру від -200 – 800°C;
  • термопара залізо-константан, вимірює низькі температури – до -190°C;
  • термопара залізо-копель, вимірює температуру від 0 до 760 ° C;
  • термопара хромель – константан (ТХК), вимірює температуру від -40 до 900°C;
  • термопара мідь-константан, вимірює температуру від 250 до 300 ° C;
  • термопара хромель – алюмель (ТХА), вимірює температуру від -200 до 1000°C;
  • термопара вольфрам-реній, вимірює високі температури до 3000°C.

Купить термопарную проволоку можно у нас в компании Атомтехнологии.