Смотреть Считать
Биржевые цены
Кaлькуляторы
Молібденове коло – Атомтехнології

Молібденове коло

Молибденовый круг

Хімічний елемент молібден відкрили шведські хіміки в 1778 році. У промисловості молібден почали виробляти в 1909 році, коли вчені виявили особливі властивості сталей гарматної і бронетехніки, легованої цим металом. Цей елемент не можна зустріти в природі в чистому вигляді, але відомо близько 20 його мінералів.

Молібден та його сплави характеризуються як тугоплавкі матеріали, міцні і в’язкі, з дуже низьким коефіцієнтом температурного розширення, і дуже пружні. Сплави використовують при обшивках ракет і літаків і служать основним конструкційним матеріалом. Цей метал в двоє легший вольфраму, це говорить про те, що молібденове коло має велику питому міцність, а титано-молібденові сплави з легкістю можуть перенести нагрів до 1500 ° C. Саме питома міцність молібдену і грає головну роль при використанні в промисловості.

Одним з продуктів молібденового прокату є молібденове  коло. Головні властивості молібденового кола це висока механічна міцність, стійкість до корозії, стійкість в агресивному середовищі, наприклад, в концентрованих гарячих розчинах кислот і лугів, жаростійкість і жароміцність.

Молібденове  коло марок  МК, МЧ, МС призначене  для експлуатації (леговане кремнієм) при t ° більше 2000°С. Коло молібденове, марок  МЧ, МРН (з кремнелужною  присадкою) має високу рекристалізацію, і високу міцність при вигині і розтягуванні.

Найбільшим недоліком молібдену вважається висока вартість при виробництві. Також метал рідкісний в природі, немає в чистому вигляді, тугоплавкий, і хоча додає сплавам міцності, але тим самим збільшує крихкість.

Параметры

Властивості

Діаметр, мм

Довжина, мм

Питомий опір, Ω *cm

Твердість, HB

Щільність  , гр/см2

3-110

до 1000

6.63*10-6

більше 120

більше 10,2

Молібденове  коло активно використовують для аерокосмічної галузі і  ядерної енергетиці, у високотемпературних електропечах, для плавки металів які є жаростійкими, для хімічної промисловості.
Виробництво молібденових кола / дроту

Назва

Марка

Вміст  посадок % не більше

Al+Fe

Fe

Ca+Mg

С

Si

Ni

W

N

O

круг МЧВП 0,014 0,003 0,3 0,003 0,003 0,2 0,003 0,1
дріт МЧ 0,018 0,009 0,005 0,005 0,014 0,005