Смотреть Считать
Биржевые цены
Кaлькуляторы
Твердосплавні пластини

Твердосплавні пластини

твердосплавные пластины

Твердосплавні пластини – це змінні ріжучі елементи виготовлені з інструментальної сталі які здатні обробляти різні матеріали. За способом установки умовно діляться на дві групи:
змінні пластини – прикріплюються вручну до оснащення (різці, оправки, корпус фрези), що забезпечує найвищу точність кріплення. Явним плюсом використання цих пластин – це багаторазове використання держака, а також швидка зміна насадки, усунення переточувань і пайки, формуванням передньої грані на стадії виготовлення твердосплавної пластини.
напаюванні пластини – прикріплюються методом напайки припоєм на оснащення з подальшою заточкою, яка забезпечує правильне розташування між собою пластин і оснащення, включаючи їхні геометричні параметри.

Пластини являють собою спресовану під високим тиском порошкову масу на основі гомогенізованого карбіду титану, карбіду вольфраму, карбіду танталу або їх можливих комбінацій. Спікання проводиться при високій температурі з подальшою механічною обробкою. Особливість пластин є висока твердість (HRA 82-92) в комплекті з високим опором зношування, також ці властивості зберігаються і при високих температурах – до 1150 ° С.

Залежно від типу використовуваного матеріалу і типу знижуваної стружки, класифікуються тверді сплави по міжнародним стандартам ISO T513. Пластини поділяють на три групи: Р, М, К.
При виборі марки сплаву, слід врахувати режими різання, технологічні можливості техніки та тип оброблюваного матеріалу. Чим нижче індекс позначення групи застосування, тим нижчою є міцність твердого сплаву, глибина різання при обробці і допустима подача, але, варто сказати, характерною властивістю є вища зносостійкість і допустима швидкість різання.

• К – чавун, вибілений чавун, ковкий чавун, що дає стружку надлому, кольорові метали, пластмаси, дерево.
• М – сталь, сталеве лиття, марганцевисті сталі, аустенітна сталь, автоматна сталь, легований чавун, ковкий чавун.
• Р – сталь, сталеве лиття, корозійностійка сталь, ковкий чавун, що дає зливну стружку.