Смотреть Считать
Биржевые цены
Кaлькуляторы
МОНЕЛЬ, ХАСТЕЛОЙ, ІНКОНЕЛЬ

Монель, Хастелой, Інконель

монель

Монель (Monel) – це сплав, який містить в основі нікель (до 67%) і мідь (до 30%). Монель має зареєстровану торгову марку, яка належить Special Metals Corporation. У порівнянні із сталлю, монель має складності в обробці через особливості технологічного процесу (гартується при дуже високій температурі). Обробляється сплав при малих швидкостях. Володіє хорошою стійкістю до корозії, високою міцністю і пластичністю. Застосовують монель в авіабудуванні, суднобудівній, хімічній, медичній, нафтової, інструментальної промисловості. Собівартість даного сплаву в більшості випадків набагато вище нержавіючої сталі.

Хастеллой (Hastelloy) права на цю торговельну марку належить Haynes International. Основним матеріалом, використовуваним для сплаву, є нікель і як наслідок додається молібден. Додавання домішок хрому, заліза, вуглецю і легуючих добавок міді, марганцю, титану, алюмінію, цирконію, ванадію, вольфраму, ніобію, кобальт. Основним застосуванням хастеллоїв є якісна робота при високій температурі і при великому тиску, та в умовах контакту з їдкими з’єднаннями. Виробляють напилення на поверхню інших металів для їх захисту хастеллоем.

Правовласником торгової марки Інконель (Inconel) належати копанні Specials Metals Corporation. Цей сплав об’єднує сімейство жароміцних сплавів, так званих нікель-хромових, стійких до окислення і корозії. При збільшенні температури сплав формує стабільну пассивіруючу оксидну плівку, яка захищає поверхню від подальших руйнувань. Інконель може зберігати міцність в широкому проміжку температур, тому підходить там де алюміній або сталь не можна застосувати.