Смотреть Считать
Биржевые цены
Кaлькуляторы
ХН67МВТЮ

ХН67МВТЮ

ХН67МВТЮ

Сплав ХН67МВТЮ це жароміцний сталь, яка не міняє своєї структури при охолодженні на відкритому повітрі, після термічної обробки. Це аустенитная сталь, яка характеризується високою міцністю, пластичністю, стійкістю до корозії в багатьох робочих середовищах, хорошою технологічністю. Саме ці якості і дозволили дану марку стали застосовувати в самих різних галузях промисловості, наприклад, у машинобудування.

Хімічно сплав складається на 60,5-68,8 % з нікелю, на 17-20% з хрому, на 4-5% з молібдену і вольфраму. Також сталь містить трохи сірки, титану, кремнію, фосфору, вуглецю, марганцю, алюмінію.

Хімічний склад сталі ХН67МВТЮ:

Хімічний Елемент

Ni

Cr

Mo

W

Fe

Ti

Al

Si

Mn

C

P

Ce

S

B

% Співвідношення

60.48-68.8

17-20

4-5

4-5

до 4

2.2-2.8

1-1.5

до 0.6

до 0.5

до 0.08

до 0.015

до 0.01

до 0.01

до 0.01

Головна характеристика сплаву, яка є дуже важливою – жаропрочність. Дана якість говорить про здатність сплаву протистояти механічним навантаженням певне временя при високих температурах. При робочій температурі нижче 6000C, говорять про теплотривкості. Максимальна температура експлуатації сплаву ХН67МВТЮ протягом тривалого часу становить 800 °C. При обмеженому часі можна експлуатувати при температурі 850 °C, але не вище.

З сплаву ХН67МВТЮ виготовляють циліндричні гвинтові пружини, які постійно працюють при температурі 600 – 700 °С. Також виробляють зварні конструкції, які мають підвищені вимоги до жаростійкості і жароміцності , робітники і соплові лопатки газових турбін, корпусу, суцільнокатані кільця, диски і листові деталі турбін працюють довгий термін при температурі до 800 °С. Примітка Жароміцний сплав на нікелевій основі.

Температура при якій починається інтенсивне утворення окалин – 10000C .

ТЕХНОЛОГІЧНІ ПАРАМЕТРИ ХН67МВТЮ

Крім високої жароміцності і стійкості до корозії, сплав ХН67МВТЮ також володіє таким механічними властивостями:

межа короткочасної міцності – 900-930 МПа;
межа пропорційності – 400 МПа;
подовження при розриві – близько 43 %;
показник звуження – не вище 37 %.

Значення фізичних властивостей в кілька разів перевищують значення властивостей нержавіючих сталей.

Модуль пружності – 1,9 МПа.

При температурі 100 °C, коефіцієнт лінійного розширення має значення – 12.4 ( 1/град ).

Теплоємність сплаву ХН67МВТЮ – 13.45 Вт / (м * град ).

Щільність сплаву – 8,3 г / см ³.

Сплав легко зварюється дугового ручним зварюванням. Зварювання можна проводити без розігріву та подальшої термообробки. Але для забезпечення більш надійних і міцних зварних конструкцій рекомендують використовувати підігрів слава до температури 100 – 120 °С. Після також потрібна термообробка . Найякісніші з’єднання виходять при підігріві сплаву до 200 – 300 °С. І після зварювання проводять термообробку і отжиг.

Наприклад, для того щоб справити циліндричні гвинтові пружини, сплав проходить особливі режими термічної обробки.

Обробка сплаву в першому режимі, актуальна для тих деталей, які будуть експлуатуватися при температурі до 600°C. З початку проводиться гарт сталі з ІЗО – 1150 °С, після чого охолодження на повітрі, після чого проводиться холодна деформація з обтисненням на 50 % і старіння при температурі 700 °С протягом 6-и годин , і на кінець знову охолодження на повітрі. Для виробів , які працюватимуть при температурі до 700 °C, проводяться ті самі дії, тільки пластична холодна деформація з обтисненням на 25 % і старіння при температурі 800°С.

Найбільш популярними видами прокату сталі марки ХН67МВТЮ – коло, пруток, труба. Вони просто незамінні у виробництво обладнання, машин для енергетичної галузі , для ракетної, космічної та авіаційної техніки.

Часто зі сплаву виготовляють деталі, які здатні працювати підлогу напругою. Говорячи про напругу, розуміють такі навантажують схеми: статичне розтягування, скручує, термонагрузка, вплив швидкісних газових потоків, змінна динамічне навантаження зі змінною амплітудою і частотою.

Труби із сплаву ХН67МВТЮ використовують в умовах де доречно найвище газовий тиск. Також вони чудово служать в газо -водяних системах, в машинобудівних конструкціях.

Пруток і коло марки ХН67МВТЮ затребуваний практично скрізь, від будівництва до побуту.Вироби досить універсальні, адже з них виробляють і медичні інструменти та деталі для космічних кораблів. Коло з даного сплаву високої і стандартною міцності.

Наша компанія ТОВ «Атомтехнологіі» пропонує великий асортимент прокату марки ХН67МВТЮ трубопровода .